Nasza kadra trenerów oraz doradców to wybitni specjaliści w swoich dziedzinach. Cechuje ich pełen profesjonalizm, zaangażowanie, orez umiejętność przekazywanie wiedzy.

Ewa Gwardzińska Opis Lista szkoleń
Ekspert prawa celnego Ekspert w dziedzinie szeroko pojętych regulacji prawa celnego. Wieloletni pracownik naukowo-dydaktyczny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i Finansowego Przedsiębiorstw a obecnie także współpracownik Akademii Sztuki Wojennej i Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Ostrołęce, gdzie prowadzi wykłady na studiach podyplomowych. Wieloletni konsultant i członek honorowy Polskiej Izby Cła Logistyki i Spedycji, agent celny oraz członek Rady Konsultacyjnej Służby Celnej w latach 2015-2016.
Autorka ponad 60 publikacji z prawa celnego i gospodarczego, w tym w języku polskim, angielskim i rosyjskim. Od 2010 r. współpracuje z firmami szkoleniowymi prowadząc szkolenia zewnętrzne z zakresu prawa celnego.
dr Żaneta Gwardzińska Opis Lista szkoleń
doktor nauk prawnych Doktor nauk prawnych, specjalizuje się w prawie administracyjnym, postępowaniu egzekucyjnym oraz prawie ochrony zabytków. Pracownik Departamentu Dziedzictwa Kulturowego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego; członkini The International Art Market Studies Association.
Autorka wielu publikacji ze wskazanej problematyki badawczej, zarówno w języku polskim, jak i angielskim.
Wiktor Malaszek Opis Lista szkoleń
Ekspert z zakresu logistyki Autor materiałów szkoleniowych, wykładowca oraz trener szkoleń z obszaru szeroko rozumianej logistyki.
Praktyk z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem zdobytym w firmach różnych branż. Swoją praktyczną wiedzę logistyczną, potrafi przenieść na rzeczywiste racjonalne rozwiązania.
Profesjonalnie zajmuje się zastosowaniem koncepcji LEAN w obszarach logistyki.
Posiada doświadczenie związane z pracami nad wdrożeniami ISO 9001, ISO 14000 oraz ISO 18000, autor wielu procedur i instrukcji dla tych systemów.
Aktywny uczestnik wdrożeń pilotażowych programu produkcyjnego klasy MRPII oraz programu WMS, autor koncepcji i szczegółowych rozwiązań zastosowania kodów kreskowych i systemów AI.
Autor i współautor projektów logistycznych z zakresu magazynowania i zarządzania zapasami i optymalizacji przepływów.
Autor i współautor projektów dotyczących logistyki produkcji (w tym prac optymalizacyjnych przy produkcji wielkoseryjnej).
Wolnych chwilach pasjonat kajakarstwa i aktywnego spędzania czasu.
Andrzej Sikorski Opis Lista szkoleń
Ekspert z zakresu transportu Ukończył Ekonomikę Transportu na Uniwersytecie Gdańskim. Wiedzę uzupełniał na kursach min. we Francuskim Instytucie Zarządzania i Zrzeszeniu Prawników Polskich.
Autor wielu publikacji na tematy związane z handlem zagranicznym i transportem międzynarodowym, w tym roku w wydawnictwie ODDK Gdańsk ukazała się jego książka „Transport i spedycja międzynarodowa w handlu zagranicznym”, która cieszy się dużą popularnością wśród spedytorów, handlowców i logistyków.
Od 30 lat praktycznie związany z logistyka międzynarodową. Karierę zawodową zaczynał w Zarządzie Portu Gdynia, potem: C. Hartwig Warszawa i zagraniczne firmy logistyczne LEP International i GeoLogistics Corp. Od 1996 roku prowadzi także działalność konsultanta i wykładowcy. Specjalizuje się w dochodzeniu roszczeń i reklamacjach z tytułu umowy sprzedaży międzynarodowej oraz spedycji i transportu.
Szkolił takie firmy jak: Unilever, DSV, RABEN, jest stałym wykładowcą dla Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD). Gościnny wykładowca na SGGW.

Ulotka informacyjna trenera

Tomasz Szczerbicki Opis Lista szkoleń
Publicysta, historyk techniki Posiada wykształcenie wyższe w dwóch kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz kulturoznawstwo. Otwarty przewód doktorski, praca na temat historii prasy motoryzacyjnej w Polsce. Dziennikarz, publicysta, pisarz, specjalista public relations, autor 30 książek z dziedziny historii motoryzacji (cywilnej i wojskowej) w Polsce. W ostatnich 25 latach autor ponad 800 artykułów publikowanych w magazynach w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Danii, Niemczech i na Węgrzech. Autor kilkuset materiałów public relations przygotowanych dla firm z różnych branż. Organizator i współorganizator wielu imprez wystawowych. Ponadto przygotował dokumentację, teksty i scenariusze filmów dokumentalnych i programów dla TVP S.A. i TVN.
Okazjonalnie prowadził wykłady na Uniwersytecie Jagiellońskim (wydział amerykanistyki) i Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadził prelekcje na wielu konferencjach i szkoleniach.
Olga Szyszka Opis Lista szkoleń
Doradca HR, trener biznesu i HR Doradca HR, trener biznesu i HR (ponad 1000 godzin szkoleniowych w ciągu ostatnich 4 lat), coach kariery, pasjonatka HR.
Ma 12 lat doświadczenia w pracy z ludźmi w różnorodnych miękkich projektach HR: talent management, leadership development, AC/DC, Young Manager Mentoring Program, systemy zarządzania kompetencjami, pisy stanowisk pracy, budowanie systemów motywacyjnych i wynagrodzeniowych, Employer Effectiveness, Employer Branding. Ciągle testuje nowe sposoby pracy trenerskiej z wykorzystaniem kreatywnych narzędzi. Ma szerokie doświadczenie w obszarze HR miękkim i twardym - jako HR BP, konsultant biznesowy HR, headhunter, Account manager ds. raportów płacowych i benefitów, trener kompetencji miękkich. Wykorzystuje metodologię Design Thinking w projektach HR i szkoleniach. Ma ponad 8 letnie doświadczenie jako wewnętrzny HR, a także perspektywę agencji HR. Wykazuje szczególną dbałość o budowanie Candidate Experience w projektach HR.  Buduje rozwiązania z obszaru Employer Branding zgodnie z najnowszymi trendami. Przeprowadziła setki konsultacji kariery, budując strategię Personal Brandingu.
W swoich szkoleniach Olga przykłada szczególną wagę do praktycznych rozwiązań i do realizacji celów w najbardziej dopasowanych do danej organizacji sposób. Kompetencje psychologiczne i coachingowe pozwalają jej w szczególny sposób traktować każdego Klienta i dostarczać mu oczekiwane efekty będące odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby.   
Izabella Tymińska Opis Lista szkoleń
Ekspert prawa celnego Ekspert Celny. Świetnie oceniany wykładowca-praktyk. Zajmuje się doradztwem z zakresu praktycznego zastosowania przepisów prawa celnego. Specjalizuje się w sprawach z tzw. „górnej półki trudności”, zawiłe i nietypowe. W pracy zawodowej wykorzystuje doświadczenia zdobyte w administracji celnej, spedycji i logistyce. Jest wykładowcą na Akademii Sztuki Wojennej na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia w Instytucie Logistyki w Warszawie. Absolwentka Ekonomii, Logistyki, Stosunków Międzynarodowych, Zarządzania oraz Ekonomiki Obronności.
Były pracownik Urzędu Celnego.
Wykładowca na kursach przygotowawczych do egzaminu państwowego na agenta celnego, posiada doświadczenie w doradztwie związanym z importem i eksportem towarów i usług, analizą finansowo-ekonomiczną kontraktów międzynarodowych.

Ulotka informacyjna trenera

Jagoda Wąsowska Opis Lista szkoleń
Coach Trener i konsultant, Coach, Magister edukacji.Specjalizuje się w takich tematach jak: zarządzanie stresem i kontrola emocji, efektywność i zarządzanie sobą w czasie, obsługa Klienta, komunikacja i asertywność, wystąpienia publiczne i autoprezentacja, efektywność zawodowa i osobista, kreatywność i proaktywność, joga umysłu. 
Przez kilka lat prowadziła szkolenia „Efektywne przetwarzanie informacji” dla studentów Szkoły Głównej Handlowej, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warszawskiego, Akademii Medycznej w Warszawie. Współpracuje z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 10 lat jest coachem (certyfikat Multi Level Coaching – studium coachingu obejmowało 540 godz.) – od 2008 roku prowadzi indywidualne treningi z menadżerami wyższego szczebla i właścicielami firm. Oprócz business coachingu i manager coachingu prowadzi również life coaching oraz personal coaching.
Jest współautorką projektu Szkoły Trenerów Biznesu dla Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie. Prowadziła również szkolenia TOT dla licencjonowanych trenerów Kursu planowania Kariery „Spadochron” (dla osób planujących karierę, szukających pracy i zmieniających zawód), a także szkolenia TOT dla licencjonowanych trenerów pracujących w obszarze biznesowym kursu „Efektywne przetwarzanie informacji” w Akademii Nauki w Warszawie. Współpracowała z Akademią Kompetencji Trenerskich w Opolu. Jako Mistrz Praktyk NLP wykorzystuje w pracy nowoczesne metody neurolingwistycznego programowania.
Maratonka – wykorzystuje poznane metody między innymi do realizacji swoich celów sportowych, zdobyła Koronę Maratonów Polskich, specjalizuje się w bieganiu górskim – przebiegła między innymi Bieg Rzeźnika, Chudego Wawrzyńca, Triadę, CCC w ramach Ultra-Trail du Mont-Blanc.

Ulotka informacyjna trenera

Renata Wrona Opis Lista szkoleń
Trener biznesu Trenerka biznesu, Trenerka rozwoju osobistego, Business & Life Coach ICF, właścicielka firmy szkoleniowej, Wykładowca Akademicki, Mentorka, Asesorka, Autorka książek z zakresu sukcesu, rozwoju i relacji w życiu kobiety: „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość”, “Marka kobiety w biznesie. Etykieta i wizerunek” oraz wielu artykułów w pismach branżowych m.inn. Szef Sprzedaży. 
Menedżerka z ponad 20 letni doświadczeniem. Prowadzi projekty doradczo-rozwojowe dla klientów biznesowych z różnych branż. Ekspertka w dziedzinie budowania marki i kreowania marki osobistej, savoir vivre w biznesie, komunikacji interpersonalnej, Public Relations, wystąpień publicznych, wystąpień przed kamerą, budowania pewności siebie i asertywności oraz zarządzania sobą w czasie, zarządzania stresem i samomotywacji oraz work – life balance.
Prowadzi sesje coachingowe oraz szkolenia z doskonalenia kompetencji osobistych, interpersonalnych i menedżerskich, pomagając uczestnikom w osiąganiu najlepszej wersji siebie samego. Dzięki jej sesjom klienci osiągają spełnienie w życiu zawodowym i szczęście w życiu osobistym. Stosuje pracę z obrazem wykorzystując metodę Points of You, która pobudza wyobraźnię uczestników i mobilizuje ich do kreatywnego spojrzenia na swoje możliwości, dialog motywujący oraz dramę. 

Doświadczenie trenerskie:
Od 2007 r. pracuje jako Trener i przeprowadziła ponad 2500 godzin szkoleniowych. Wcześniej pracując w korporacjach na stanowiskach kierowniczych, powadziła m.in. zarządzała kompleksowo procesami rozwojowymi oraz dbała o kompleksowe budowanie wizerunku firm.
Maciej Wyrzykowski Opis Lista szkoleń
Ekspert prawa celnego Zajmuje się tematyką prawną, dotyczącą transportu i spedycji od roku 2003, a trenerem jest od roku 2013. Prowadzi własną działalność gospodarczą, współpracując z wieloma firmami transportowymi, spedycyjnymi, produkcyjnymi i handlowymi, świadcząc dla tych podmiotów usługi doradcze, szkoleniowe, prawne. Redaguje także skuteczne odwołania od decyzji administracyjnych o nałożeniu kary wydawanych wobec polskich firm przez organy kontrolne krajowe jak i europejskie. Codziennością jest też redagowanie skarg na decyzję administracyjne do sądów jak i skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Jest również stałym współpracownikiem jednej z największych i najbardziej znanych kancelarii prawnych, zajmujących się prawem transportowym. Zrealizował setki szkoleń dla kilku firm zajmujących się ich organizacją jak i bezpośrednio dla podmiotów z sektora transportu i spedycji, zyskując co najmniej wysokie – niejednokrotnie nawet entuzjastyczne referencje uczestników.
Sławomir Zieliński Opis Lista szkoleń
Coach Wielokrotnie piastował kierownicze stanowiska w amerykańskich i niemieckich korporacjach. Prezes Dr Oetker Poland, Prezes Intersnack Poland, Dyrektor Finansowy EBS, Dyrektor Marketingu Bayer, Dyrektor Handlowy Schoeller, Field Menadżer i Trener w Johnson & Johnson Poland.
Od kilku lat prowadzi własną, niezależną działalność konsultingowo doradczą na polu zarządzania zmianami, kontrolingu, restrukturyzacji i rozwoju. Zielona Budka, Jutrzenka SA, Colian, EBS, Bank Pocztowy, to tylko kilka organizacji, dla których pracował jako doradca. Bogate doświadczenia w pracy z ludźmi w procesie zmian, koronuje certyfikat Coacha ICC.
Zawody; mgr inż. architekt, grafik projektant, specjalista d/s zarządzania, menadżer, Coach ICC, certyfikowany pilot Drona, /bezzałogowego helikoptera, służącego do zdalnego filmowania z lotu ptaka/.
Prywatnie;  od lat żegluje po morzu /posiada uprawnienia kapitana jachtowego/. Zakochany w kulturze śródziemnomorskiej. Ciągle rysuje i maluje.

Ulotka informacyjna trenera